TECHNOLOGIA
Produkujemy skaj poprzez powlekanie nośnika warstwami uplastycznionego polichlorku winylu (PCW). Nasz park maszynowy pozwala na różne rodzaje wykończenia, w zależności od potrzeb klienta:
- drukowanie – naniesienie barwnika na materiał, który tworzy tzw. chmurę czyli wzór;
- lakierowanie – uszlachetnianie wyrobów poprzez zabezpieczenie wierzchniej warstwy materiału powlekanego za pomocą nanoszenia lakieru. Proces ten zabezpiecza wyrób przed ścieraniem i nadaje efekt wizualny;
- kalandrowanie (wytłaczanie) – nanoszenie wzoru na powierzchni przy pomocy wału kalandrującego.
W procesie produkcji skaju stosujemy różne rodzaje nośników: dzianiny i tkaniny. Firma Tagrel samodzielnie produkuje dzianiny wykorzystywane jako nośnik. Pozwala nam to na pełną kontrolę nad procesem produkcji materiałów powlekanych i gwarantuje najwyższą jakość.
Dzięki wykorzystywanym urządzeniom jesteśmy w stanie precyzyjnie dobrać kolor oraz molet do potrzeb klientów, którzy łączą skórę naturalną z naszymi wyrobami.
Gwarantujemy jakość i powtarzalność naszych produktów, umożliwiamy też dostosowanie ich do niestandardowych potrzeb klienta. Aby tego dokonać, wyposażyliśmy nasze laboratorium w urządzenia, które pozwalają nam weryfikować jakość produkowanych materiałów:
Spektrofotometr – urządzenie do pomiaru transmisji lub odbicia światła przez próbkę materiału. Dzięki wysokiej jakości spektrofotometrowi oraz programowi do recepturowania uzyskujemy całkowitą powtarzalność kolorów naszych produktów. Spektrofotometr jest też wykorzystywany przez dział jakości do badania odchyleń koloru między próbką wzorcową a badaną. Wykorzystujemy najnowszy model profesjonalnego spektrofotometru amerykańskiej firmy X-Rite, która od ponad 60 lat zajmuje się dostarczaniem technologii do zarządzania procesem doboru i zarządzania kolorami dla różnych branż.
Komora świetlna – wykorzystujemy ją do wizualnej oceny kolorów wyrobów w przypadku różnych typów oświetlenia, a także do oceny kolorów wyrobów, których nie możemy zbadać spektrofotometrem. Pracownicy oceniają materiały powlekane w specjalnej komorze oceny koloru pod kątem występowania zjawiska metameryzmu, czyli zmiany odbioru barwy ze względu na różne źródła światła. Substancja barwiąca o silnym metameryzmie silnie zmienia barwę pod wpływem zmian widma światła oświetlenia. W celu weryfikacji stosujemy trzy źródła światła: ciepłe, zimne i dzienne.
Maszyna wytrzymałościowa – badane są za jej pomocą parametry fizykomechaniczne, które określają właściwości wyrobu, jakimi są: wytrzymałość na zrywanie, wydłużenie dynamiczne, rozdzieranie, czy przyczepność powleczenia.
Urządzenie Martindael’a – badające ścieralność, czyli odporność materiałów na wycieranie się (niszczenie) jego powierzchni. Badamy nie tylko nowe materiały powlekane wprowadzane do oferty, ale także materiały schodzące z linii produkcyjnej, aby upewnić się, że ich jakość pozostaje na niezmiennie wysokim poziomie.
Certyfikaty niepalności
Na życzenie klienta wykonujemy uniepalnienia naszych wyrobów.
Zgodnie z normą BS 5258 oraz Aneksu 8 Regulaminu 118 (palność pionowa) i Aneksu 7 Regulaminu 118 (topliwość).