FAQ

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Tak, dzięki spektrofotometrowi jesteśmy w stanie odtworzyć każdy kolor do przesłanej próbki. Dysponujemy również szeroką gamą wzorów. Dzięki temu możemy wyprodukować materiał imitujący skórę naturalną.

Tak, posiadamy w ofercie materiały stosowane w przemyśle motoryzacyjnym. Materiały wykorzystywane w produkcji samochodów (elementy tapicerki, boczki drzwi, inne elementy wyposażenia samochodów) posiadają certyfikat niepalności UN ECE 118.03 Aneksu 8 Regulaminu 118 (palność pionowa) i Aneksu 7 Regulaminu 118 (topliwość).

Minimalne zamówienie logistyczne, to jeden wałek materiału ok. 40-50 mb w zależności od rodzaju materiału.

Szerokość: 1,40 m, długość: 40 lub 50 metrów (w zależności od rodzaju materiału).

W przypadku standardowych materiałów z podstawowej palety kolorów, które posiadamy w magazynie, jesteśmy w stanie zrealizować zamówienie w 24 godziny na terenie Polski. W przypadku dużych lub nietypowych zamówień prosimy o kontakt w sprawie szczegółowych ustaleń, ale ich realizacja nie powinna przekroczyć kilkunastu dni roboczych.

Tak, wszystkie produkty oferowane przez Tagrel posiadają atest Państwowego Zakładu Higieny. Oznacza to, że są bezpieczne dla użytkowników.

Tak, materiał Scirocco jest standardowo produktem bezftalanowym. Każdy inny materiał powlekany możemy na zamówienie klienta wyprodukować w wersji bezftalanowej. W sprawie szczegółowej wyceny prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta.

Na życzenie klienta wykonujemy uniepalnienia naszych wyrobów zgodnie z normą BS 5258 SCHEDULE 4 PART 1, SCHEDULE 5 PART 1 oraz niepalności UN ECE 118.03 Aneksu 8 Regulaminu 118 (palność pionowa) i Aneksu 7 Regulaminu 118 (topliwość).

Posiadamy umowy z profesjonalnymi firmami logistycznymi DPD i DB Schenker, które zapewniają szybkie dostawy do klientów na terenie Polski i całej Unii Europejskiej. Obsługujemy zarówno zamówienia drobne (od 1 wałka) po zamówienia paletowe dla dużych odbiorców.

Możliwy jest odbiór własnym transportem zamówionych materiałów bezpośrednio z siedziby firmy Tagrel w Płocku.

Nie, materiałów powlekanych nie wolno czyścić środkami chemicznymi, ponieważ grozi to ich degradacją i utratą gwarancji. W szczególności nie wolno używać środków do czyszczenia takich jak:

  • benzyny, alkoholi, zmywaczy do paznokci ani środków dezynfekujących,
  • środków wybielających, powszechnie stosowanych w gospodarstwach domowych,
  • rozpuszczalników ani płynów zawierających rozpuszczalniki, a zwłaszcza ketony, octany, cykloheksanon, tetrahydrofuran, kwas cytrynowy,
  • środków woskujących,
  • środków do czyszczenia i konserwacji skór ekologicznych (sztucznej skóry), a także skóry naturalnej.
TOP